Szpitale w Krakowie posiadające aparaty Bioptron:
- Szpital im. L. Rydygiera w Krakowie, os. Złotej Jesieni 1

  • Oddział Oparzeń i Chirurgii Plastycznej
  • Małopolskie Centrum Rehabilitacji Ręki
- Uniwersytecki Szpital Dziecięcy Kraków-Prokocim ul. Wielicka
  • Oddział Kardiochirurgii
- Szpital Uniwersytecki AM w Krakowie
  • Oddział Klinicznego Leczenia Bólu
- Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką w Krakowie ul. Wrocławska

- Szpital im. J. Dietla w Krakowie ul. Skarbowa 4

- Szpital Reumatologiczno-Rehabilitacyjny w Krakowie ul. Focha

- Małopolskie Centrum Rehabilitacji Dzieci w Radziszowie


Szpitale w POLSCE posiadające aparaty Bioptron:

- Wojewódzki Szpital Dziecięcy im. Brudzińskiego w Bydgoszczy

- Klinika Dermatologii Akademii Medycznej w Warszawie

- Szpital w Siemianowicach Śląskich - Oddział Leczenia Oparzeń

- Klinika Zdrowia i Urody w Juracie
Łuszczyca - Daj szansę konsultantowi medycznemu! Zepter MEDICAL – LAMPY BIOPTRON

Łuszczycy nie można wyleczyć "na zawsze", lecz Lampą Bioptron można zlikwidować objawy, tzn. miejsca, gdzie skura się łuszczy i bardzo mocno świędzi. Wiedzą o tym wszyscy, gdyż od wilu miesięcy, lub lat próbują zlikwidować tą chorobą, bardziej powszechną, niż się wydawało. Podczas umiejętnie prowadzonej kuracji naświetlań Lampą Bioptro pacjent osiąga doskonałe rezultaty: znikają zmiany zewnętrzne, poprawia się nastrój i samopoczucie pacjenta. Ale zawsze - bez gwarancji, że choroba nie nawróci, gdyż objawy będą występowac w tym samym miejscu lub innym. Podejmując decyzję o leczeniu we współpracy z swoim konsultantem medycznym aparatu Bioptron pacjent powinien w pełni zaufać, aby terapia była bardziej efektywna. Powinien też zaufać własnej decyzji i konsekwentnie, systematycznie przestrzegać zaleceń konsultanta. Terapia Bioptron przybliża do sukcesu w postaci: skóry gładkiej, oczszczonej, elastycznej, miłej w dotyku, bez przebarwień, oraz blizn. Organizm wielu pacjentów z trudem tolerują leki, powodując bardzo niekorzystne skutki ubocznyczne, jak: bóle brzucha, wymioty, biegunka, wysypka na skórze, mdłości, krwawienia, otyłość, itp. Ale pragnienie pozbycia się skórnych zmian jest tak wielkie, że wielokrotnie popadamy w depresję .......ZEPTER – LAMPY BIOPTRON proponuje metodę, docenioną przez 90% zdeterminowanych pacjentów, których poprawa jest bezdyskusyjna. chcesz zobaczyć więcęj efektów leczenia skontaktuj się z Panią S. Śliwa. Dokumentuje to systematyczna, skomputeryzowana baza informacji o każdym pacjencie, z fotografiami skóry w kolejnych etapach leczenia. Ich leczenia oraz poprawy zdrowia! Leczenie jest bez inwazyjne. Unikalna kuracja, stosowana na całym świecie w oddziałach firmy ZEPTER, nie wiąże się z łykaniem jakichkolwiek preparatów, z obciążaniem przewodu pokarmowego, wątroby czy nerek. Nie jest też oparta na sterydach. To zestaw LAMPY BIOPTRON + KLORY + kosmetyki, dobierane przez specjalistę dla każdego przypadku i modyfikowanych podczas kolejnych wizyt, ze względu na stan zaawansowania choroby.

Leczenie nie wymaga poświęceń. Wymagana konieczność naświetlania to minimum 30 min codziennie, przy zachowaniu odpowiedniego reżimu, przez kilka tygodni. Tae proste działania doprowadzają do wygojenia się zmian i zniknięcia przebarwień, aż skóra nabiera naturalnego, nieskazitelnego wyglądu. Bardzo warto więc włożyć systematycznej pracy by osiągnąć zdrowy, piękny wygląd i cieszyć się życiem przez resztę swojego jak cennego czasu.


Z DOSIADCZEŃ LEKARZA DERMATOLOGA

Lek. med. Anna Mikuś, specjalista dermatolog-wenerolog, Pułtusk.
Autorka opracowania (dermatolog z 11-letnią praktyką) rozpoczęła doświadczenia z lampą Bioptron od siebie. Naświetlając codziennie skórę twarzy przez 10 minut, już po czterech seansach odnotowała pozytywną zmianę: skóra stała się gładka i świeża, pojawiło się uczucie ogólnego zrelaksowania, ustąpiło zmęczenie. Również naświetlanie Bioptronem powierzchni dłoni dało zadziwiająco dobre efekty: przebarwienia zjaśniały, a niektóre ustąpiły całkowicie, skóra dłoni stała się sprężysta i odpowiednio nawilżona.
Po tych doświadczeniach doktor Anna Mikuś zaczęła stosować lampę Bioptron u swoich pacjentów (52 osoby) w schorzeniach dermatologicznych. W przypadku leczenia nacieku zapalnego w okolicy powieki dolnej do ustąpienia dolegliwości wystarczyło 10 zabiegów, codziennie po 10 minut. Wykwity skóry u diabetyka ustąpiły już po 2 zabiegach. Na łojotok skóry twarzy i szyi zastosowano: krem Skinoren na skórę twarzy 2 razy dziennie, szampon Denorex z odżywką na włosy i 20 naświetlań lampą Bioptron po 10 minut dziennie. Trądzik ze skłonnościami do bliznowacenia, a więc szczególnie trudny do wyleczenia, wymaga - wg oceny dr Anny Mikuś - 30 naświetlań po 10 minut dziennie.
Leczenie należy wspomagać stosowaniem typowych dla tej choroby leków zarówno o działaniu ogólnym, jak i miejscowym.
Podatny na leczenie światłem Bioptronu jest też trądzik różowaty - u pacjenta leczonego na tę chorobę maściami sterydowymi w Klinice Dermatologicznej AM w Warszawie silny świąd ustąpił już po drugim naświetlaniu Bioptronem - chory mógł zaprzestać stosowania maści sterydowych. Po 10 naświetlaniach (20 minut dziennie) pomimo że chory nie przyjeżdżał regularnie, świąd nie pojawił się ponownie, czerwone grudki zbladły, niektóre zaczęły się wchłaniać, na skórze twarzy pojawiły się jasne, zdrowe pola.
Zmiany alergiczne na skórze powiek, na które praktycznie nie ma alternatywnego leczenia (stosowanie maści sterydowych na te miejsca nie jest wskazane) ustępują prawie natychmiast, już po trzecim lub czwartym seansie. A co najważniejsze: Stosowanie lampy Bioptron eliminuje doustne podawanie antybiotyków i ogranicza leczenie zmian tylko do leczenia miejscowego u znacznej liczby pacjentów, co jest dla nich niezmiernie korzystne. Autorka opracowania podkreśla także przeciwbólowe działanie lampy (w przypadku rwy kulszowej, półpaśca, urazów sportowych) oraz przytacza ciekawy przypadek ustąpienia u pacjentki - w wyniku naświetlań Bioptronem - szczególnie silnej reakcji stresowej po nagłej stracie męża (szok, bezsenność, zaburzenia koncentracji, bladość skóry).
Reasumując - oprócz tego, że stosowanie lampy Bioptron ubarwiło w znacznym stopniu moją praktykę lekarską, stwierdzam jej ewidentnie korzystne działanie na skórę. Jest ono widoczne w: zmianie kolorytu skóry ustępowaniu świądu ustępowaniu stanów zapalnych spowodowanych zakażeniami bakteryjnymi lub typu mieszanego ustępowaniu przebarwień odmłodzeniu skóry.

Wszyscy chorzy po kontakcie ze światłem lampy Bioptron wyrażają się o nim pozytywnie. Nadal z przyjemnością będę stosowała tę nieinwazyjną metodę leczenia i powiększała doświadczenie związane z jej działaniem, niosąc ulgę pacjentom.

BIOPTRON UNIWERSALNY

Lidia Kuźma, Wola, woj. śląskie
Lampa Bioptron emitująca światło spolaryzowane jest - zdaniem autorki opracowania - urządzeniem uniwersalnym.
Oddziałuje na ustrój psychofizyczny człowieka poprzez naświetlanie bezpośrednie, poprzez stymulację punktów akupunkturowych oraz poprzez wprowadzenie za pomocą światła bioinformacji zawartych w filtrach o różnych barwach. Lidia Kuźma stosowała lampę Bioptron w swoim gabinecie w wielu różnych schorzeniach na przestrzeni lat 1997 - 2000.

Najlepsze efekty uzyskała w terapii:
chorób skórnych,
ale także laryngologicznych
i reumatycznych.

Do opracowania zostały dołączone świadectwa osób, którym pomogła terapia światłem Bioptronu stosowana przy różnych schorzeniach. Na uwagę zasługują doświadczenia autorki z koloroterapią. Od maja 1999 do maja tego roku wykonałam ok. dwa tysiące zabiegów i poznałam dobry wpływ koloroterapii na człowieka. Każdy kolor ma swoją wibrację, jest niezbędny dla zdrowia i często przyciągają nas kolory potrzebne nam do zachowania równowagi. Każda dolegliwość powiązana jest ze złym funkcjonowaniem centrów energetycznych - czakramów. Czakrę można kolorem energetyzować - pisze Lidia Kuźma. Jest ona zdania, że koloroterapia pomaga uzyskać pacjentowi niezbędny stan równowagi psychicznej, co jest pierwszym krokiem do osiągnięcia sukcesu w leczeniu wszelkich chorób. Jak stosować koloroterapię? A oto technika wprowadzania bioinformacji z filtrów koloru. Ustawiamy lampę Bioptron w odległości ok. 1 metra od oczu pacjenta, siadamy wygodnie i wpatrujemy się w rozświetloną lampę z odpowiednim filtrem koloru. Używam następujących kolorów: czerwony, pomarańczowy, żółty, zielony, zielono-niebieski, niebieski, niebiesko-fioletowy, fioletowy, czerwono-niebieski. Całą gamę stosuję w w/w kolejności, zakładając do lampy Bioptron 9 kolorów. Łączny czas naświetlania - ok. 1 godzina. Jeżeli występują reakcje ze strony organizmu, czas może być znacznie krótszy, jednak nie należy przekraczać 1 godziny. Po zabiegu człowiek powinien czuć się odprężony, zrelaksowany, pozytywnie odbierać tę formę terapii. Pani Lidia Kuźma z dobrymi rezultatami stosuje koloroterapię na choroby nerek i układu moczowego (np. dna moczanowa), a także na niektóre schorzenia ginekologiczne. Obecnie próbuje tej metody terapii u osób z innymi poważnymi problemami zdrowotnymi (stwardnienie rozsiane, zanik mięśni, kolagenoza, choroby tarczycy, zaburzenia odporności, obrzęki limfatyczne, alergie i inne). Ważna informacja praktyczna: Podczas terapii występuje tzw. kryza lecznicza. Najpierw objawy chorobowe nasilają się, a następnie w sposób kontrolowany realizuje się proces terapeutyczny. Tkanki i narządy wydzielają substancje toksyczne, następuje proces regeneracji organizmu.

Ogólnie wszystkie kolory stymulują krążenie, dotleniają, niszczą bakterie i wirusy, podwyższają lub obniżają ciśnienie krwi, rozszerzają lub zwężają naczynia krwionośne, regulują przemianę materii, aktywizują układ immunologiczny. Koloroterapia otwiera przed medycyną współczesną- zdaniem piszącej - nowe możliwości. Wiem, że metoda ta zostanie w przyszłości dokładnie wykorzystana, a zainteresowanie leczeniem kolorami będzie systematycznie wzrastać, ku pożytkowi pacjentów i satysfakcji lekarzy, którzy decydują się na tę terapię.

BIOPTRON W LECZENIU BÓLÓW POURAZOWYCH - KRÓTKA HISTORIA PEWNEGO PRZYPADKU

Mgr rehabilitacji Adam Gieza, Kraków

Autor opracowania zajmuje się rehabilitacją pourazową od kilku lat, a od kilkunastu miesięcy stosuje, jako wspomaganie, lampę Bioptron. Dzięki niej czas dochodzenia jego pacjentów do sprawności wyraźnie się skrócił, a efekty leczenia w niektórych przypadkach są zadziwiająco pozytywne. Mgr Adam Gieza opisuje jeden z ostatnich przypadków, opatrując swoje spostrzeżenia zdjęciami, które ilustrują kolejne fazy leczenia.

Pacjent lat 45, waga ok. 90 kg, niosąc znaczny ciężar w rękach, krzywo postawił stopę, czego skutkiem było skręcenie stawu skokowego z następującymi objawami: silny ból w naruszonym stawie, uszkodzenie wielu wewnętrznych naczyń krwionośnych objawiające się dużymi wylewami, znaczna opuchlizna stopy. Mgr Gieza zalecił wizytę na oddziale pourazowym, informując pacjenta o konieczności założenia na kilka tygodni opatrunku gipsowego. Obiecał także pomoc w skróceniu okresu powrotu do zdrowia przez zastosowanie lampy Bioptron .

Okazało się, że pacjent posiada lampę Bioptron 2 i w okresie weekendu, jeszcze przed wizytą w szpitalu, zaczął naświetlać uszkodzony staw, na przemian z przykładaniem opatrunku z Altacetem. Stosował cykle: jednorazowe naświetlanie ok. 30 min. i przerwa na opatrunek ok. 1 godz. Już następnego dnia można było odnotować wyraźny postęp w efektach leczenia: nastąpiło zmniejszenie obrzęku i poprawa obrazu zewnętrznych uszkodzeń. Ponieważ pacjent nie chciał się pogodzić z koniecznością dłuższego unieruchomienia, uzgodniono dalsze intensywne naświetlanie Bioptronem. Obrazuje to zdjęcie nr 2 wykonane ok. 30 godzin po zdarzeniu. Wyraźnie widać poprawę wyglądu nogi, ustąpił ból w stanie spoczynku, pozostał tylko w czasie chodzenia. Po upływie 40 godzin pacjent zaczął samodzielnie się poruszać (w odpowiednio dobranym obuwiu), czemu towarzyszyły nieznaczne objawy bólowe. Kontynuowanie naświetlań (trzy razy dziennie po ok. 30 min.) pozwoliło pacjentowi po zakończeniu weekendu wrócić do pracy. Obraz nogi po 12 dniach przedstawia zdjęcie nr 3 - noga wróciła do normalnego wyglądu, pacjent odczuwa niewielki ból tylko w przypadku krzywego ustawienia stopy w czasie chodzenia. Obecnie stosuję Bioptron jako pomoc w prawie wszystkich zabiegach, uznałem bowiem, że jeśli tak skutecznie uśmierza ból, przyspiesza gojenie, jest pomocny w poprawie samopoczucia pacjentów i wyglądu skóry w rejonach poddawanych naświetlaniu, to także musi wpływać na poprawę funkcjonowania całego organizmu - pisze mgr Adam Gieza.

Podobnie jak zespół NZOZ \"Helpmed\" w Tychach, autor tej pracy docenia Bioptron także z powodu możliwości wyeliminowania - w wielu wypadkach - silnych leków. Okazuje się, że przy pomocy Bioptronu mogę w wysoce skuteczny sposób uśmierzać ból bez stosowania farmakologii. Naświetlam lub polecam naświetlać pkt. Ż-36 znajdujący się na podudziu (trzy cuny poniżej kolana po zewnętrznej stronie); jest to lokalizacja orientacyjna, gdyż przy użyciu Bioptronu precyzja nie jest konieczna.

Przewlekłe choroby układu oddechowego - w których stosujemy Inhalator (Nebulizator) Vital System

Dr n. med. Wojciech Lubiński
Astma oskrzelowa
Astma oskrzelowa jest przewlekłą chorobą zapalną dróg oddechowych. Przewlekle zapalenie powstające najczęściej na tle alergicznym jest przyczyną nadreaktywności oskrzeli, prowadzącej do nawracających epizodów świszczącego oddechu, duszności, ściskania w klatce piersiowej i kaszlu, występujących szczególnie w nocy lub nad ranem.

Przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP) POChP jest schorzeniem, które rozwija się głównie u palących papierosy, przyczyniając się do stopniowego ograniczenia przepływu powietrza (zwężenia oskrzeli). Głównym objawem jest duszność nasilająca się wraz z postępem choroby, znacznie ograniczająca aktywność życiową w bardziej zaawansowanych przypadkach.

Rozstrzenia oskrzeli
Rozstrzenia oskrzeli to choroba, której istotą jest nadmierne poszerzenie światła dróg oddechowych, co powoduje zaleganie w poszerzonych miejscach gęstej często zakażonej bakteriami wydzieliny. Poszerzenie światła oskrzeli jest wynikiem zniszczenia ściany oskrzeli i miąższu płucnego przez przewlekły stan zapalny. Do choroby tej bardzo często może doprowadzać nieprawidłowe leczenie zapaleń oskrzeli. Objawami są zapalenia oskrzeli, kaszel, odpluwanie bardzo dużej ilości wydzieliny, może występować krwioplucie.

Mukowiscydoza
Mukowiscydoza, czyli zwłóknienie torbielowate, to dziedziczna choroba doprowadzająca do zaburzeń wydzielanie gruczołów zwłaszcza trzustki i oskrzeli. Jej istotą jest niedomaganie wewnątrzkomórkowego mechanizmu enzymatycznego, co powoduje zwiększenie lepkości wydzieliny i powstanie wtórnych zmian w gruczołach. Objawy płucne choroby związane są z nagromadzeniem gęstej wydzieliny w świetle oskrzeli (kaszel, częste zakażenia, zatkanie światła oskrzeli, a z czasem rozstrzenia oskrzeli, zapalenia płuc i niewydolność oddechowa.

Choroby układu oddechowego - w których samodzielnie możemy zastosować Nebulizator Vital System

Zapalenie gardła
To bardzo częsta dolegliwość spowodowana najczęściej bakteriami lub wirusami wywołującymi stan zapalny.
Oprócz standardowych metod leczniczych nebulizacje mogą być bardzo przydatne w łagodzeniu dolegliwości i skróceniu czasu choroby.

W nebulizacji możemy zastosować:

olejki eteryczne - na podstawie opublikowanych badań wydaje się, że np. preparat inhalacyjny (w nebulizacji) zawierający olejek z drzewa herbacianego znajduje zastosowanie w profilaktyce i terapii przewlekłych, nawracających chorób infekcyjnych gardła u dzieci, jak i u dorosłych.

regularne nebulizacje z 0,9% roztworu NaCI (soli fizjologicznej), która zapewni śluzówkom odpowiednią wilgotność i dodatkowo pobudzi do wykrztuszania plwociny. Nebulizacie są wartościowe nie tylko w leczeniu, ale i profilaktyce zakażeń górnych dróg oddechowych
Zapalenie oskrzeli

Powstaje w wyniku zakażenia (wirusami, bakteriami, grzybami lub tzw. czynnikami nietypowymi łączącymi w sobie cechy zarówno bakterii jak i wirusów). Objawami najczęściej jest kaszel z odpluwaniem dużej ilości ropnej wydzieliny, często gorączka. W leczeniu tego schorzenia nebulizator może być niezwykle pomocny, ponieważ umożliwia zastosowanie leków bezpośrednio w miejsce zakażenia.

Możemy zastosować:

leki rozluźniające wydzielinę oskrzelową - mukolityki (Mukosolvan, Ambroxol, Ambrohexal) które mają zdolność do rozluźniania wydzieliny oskrzelowej, a dodatkowo para wodna powoduje nawilżenie śluzu, co znacznie ułatwia jego odkrztuszanie i zmniejsza intensywność kaszlu.

olejki eteryczne - środki przeznaczone do inhalacji, przede wszystkim te, które mają działanie przeciwzapalne (olejek sandałowy, olejek szatwiowy, olejek lawendowy, olejek z drzewa herbacianego). Są one zalecane dla osób dotychczas zdrowych, a aktualnie chorujących na zakażenie dróg oddechowych, u chorych na astmę mogą spowodować silne podrażnienie oskrzeli i napad duszności. antybiotyki - zastosowanie antybiotyków poprzez nebulizacje powinno odbywać się na zalecenie lekarza. Jest to leczenie skuteczne jednakże jeszcze nadal pozostaje postępowaniem niestandardowym.

Przewlekły kaszel w przebiegu nadreaktywności oskrzeli
To objaw, który może towarzyszyć wielu chorobom piuc jednakże bardzo często powstaje po przechorowaniu zapalenia oskrzeli (szczególnie po zakażeniu czynnikami atypowymi), w wyniku przebywania w klimatyzowanych pomieszczeniach - jest wtedy wyrazem nadreaktywności oskrzeli. Kaszel ma charakter suchy (bez wydzieliny) i jest bardzo meczący zarówno dla chorego, jak i otoczenia.

Przewlekły kaszel w przebiegu suchości błon śluzowych
Suchość błon śluzowych to szczególnie częsta dolegliwość podczas zimowego sezonu grzewczego, gdy większość czasu oddychamy przesuszonym powietrzem. Dodatkowo suchość bton śluzowych przyczynia się do pękania śluzówki oskrzeli, co ułatwia bakteriom przechodzenie do ścianek oskrzeli i może powodować ich zapalenie.

Przewlekły kaszel u palących papierosy
Palenie papierosów jest przyczyną przewlekłego stanu zapalnego dróg oddechowych, czego konsekwencją jest kaszel często występujący głównie w godzinach porannych. Jest on wynikiem drażniącego działania papierosów na układ oddechowy.

Możemy w przypadkach przewlekłego kaszlu zastosować:

regularne nebulizacje z 0,9% roztworu NaCI (soli fizjologicznej), która zapewni śluzówkom odpowiednią wilgotność i dodatkowo pobudzi do wykrztuszania plwociny. Wówczas stosuje się tzw. inhalacje obojętne, np. z soli fizjologicznej (0.9% NaCI) lub z dodatkiem soli hipertonicznej (10% NaCI).Nie należy stosować inhalacji z wody destylowanej, ponieważ jest ona hipotoniczna w stosunku do płynów ustrojowych i może prowokować skurcz oskrzeli.

olejki eteryczne - środki przeznaczone do inhalacji, przede wszystkim te, które mają działanie przeciwzapalne (olejek sandałowy, olejek szałwiowy, olejek lawendowy, olejek z drzewa herbacianego). Są one zalecane dla osób dotychczas zdrowych, a aktualnie chorujących na zakażenie dróg oddechowych, natomiast u chorych na astmę mogą spowodować silne podrażnienie oskrzeli i napad duszności. leki przeciwzapalne - (glikokortykosteroidy) mają silne miejscowe działanie przeciwzapalne, jednakże stosuje się je tylko w przypadku nadreaktywności, ich stosowanie powinno być tylko okresowe i koniecznie po konsultacji z lekarzem.

Nebulizacje oczyszczające
Osoby zdrowe mogą stosować nebulizacje dla oczyszczenia dróg oddechowych. Po całym dniu pracy w drogach oddechowych zbiera się szereg pyłów o różnym, często potencjalnie niebezpiecznym składzie, które są zawarte w powietrzu, którym oddychamy. W tym celu najlepiej stosować inhalacje obojętne z soli fizjologicznej (0.9% NaCI), które będą rozluźniały wydzielinę oskrzelową," powodując odrywanie pyłów przyklejonych do ścianek oskrzeli i po zakończeniu inhalacji z łatwością je odkrztusimy

Macierzyństwo w promieniach światła BIOPTRON

Każda matka dbająca o siebie w czasie ciąży i połogu oraz o swoje nowonarodzone dziecko powinna dołożyć wszelkich starań, aby aparat Bioptron do światłoterapii znalazł się w jej domu i służył jak podręczna domowa apteczka.

Zastosowanie terapii światłem w medycynie ma długą historie, sięga czasów starożytnych. Pierwszym źródłem światła stosowanym w terapii było naturalne światło słoneczne. Współczesna światłoterapia datuje się od 1903 r., kiedy to duński lekarz Niels Ryberg Finsen otrzymał Nagrodę Nobla za pracę o wykorzystaniu światła w leczeniu. System Terapii Światłem BIOPTRON został zatwierdzony jako urządzenie medyczne wg norm UE 193/43 EEC. Posiada certyfikaty DEKRA oraz SQS i IQNET potwierdzające najwyższe standardy szwajcarskiej jakości.

Terapia światłem Bioptron jest już dzisiaj standardem w instytucjach dbających o zdrowie i urodę, a każdego dnia stosowana jest w milionach domów w ponad 40 krajach. Jest to metoda, którą stosować może, a nawet powinien każdy. Nie wyłączając kobiet w ciąży, dzieci (nawet tuż po urodzeniu), poprzez wiek średni aż po schyłek życia. Nie do przecenienia jest rola właściwości światła BIOPTRON w przypadku kobiet w ciąży i po porodzie. Ten okres wymaga szczególnej troski, zarówno ze względu na kobietę jak również na rozwijające się w niej nowe życie. W tym okresie nie brakuje przecież dolegliwości. Ból kręgosłupa, opuchnięte nogi czy zwykłe przeziębienie są nie lada problemem. Przecież leczenie farmakologiczne nie jest obojętne dla rozwijającego się płodu. W takich przypadkach niezastąpiony jest BIOPTRON. Może być używany codziennie, bez żadnych ograniczeń. Terapia jest skuteczna, bezbolesna, bezpieczna (nie emituje promieniowania UV), bez żadnych przeciwwskazań i skutków ubocznych. W końcu przychodzi oczekiwany czas porodu. Często podczas porodów naturalnych lekarze stosują zabieg nacięcia krocza. Zdarzają się także sytuacje, gdy ciążę trzeba rozwiązać przez cięcie cesarskie. Co robić, aby jak najszybciej wrócić do formy? Odpowiedzią jest Terapia Światłem BIOPTRON. Dzięki stosowaniu tej terapii zmniejsza się znacznie ryzyko powikłań a rana szybciej się goi. W razie problemów z laktacją, zapaleniem piersi, pękającymi brodawkami - BIOPTRON sprawdza się znakomicie. Również w leczeniu depresji poporodowej światło jest bardzo skuteczne.

A co z naszym maluszkiem? Jest niespokojny. Może to kolka? Spokojnie - nie jesteśmy bezradni - mamy BIOPTRON. Odparzona pupa, pleśniawki, ciemieniucha - oczywiście BIOPTRON przyniesie ulgę. Trudne, bolesne ząbkowanie - na pomoc mamy BIOPTRON. I tak przez kolejne lata BIOPTRON skutecznie pomaga w wielu problemach. Począwszy od kataru, kaszlu, stanów zapalnych uszu, gardła, oskrzeli, zatok, infekcje wirusowe, poprzez schorzenia dermatologiczne, alergię, ADHD, wzrostowe bóle kości, dysplazję stawu biodrowego do tak poważnych schorzeń jak dziecięce porażenie mózgowe. Również wszelkie urazy skaleczenia, oparzenia i odleżyny, stłuczenia, skręcenia, zwichnięcia czy też złamania - o ele szybciej się goją po zastosowaniu światła BIOPTRON.

Systematyczne stosowanie zabiegów znacznie wzmacnia odporność organizmu. Każda matka dbając o siebie w ciąży i połogu oraz o swoje nowonarodzone dziecko powinna dołożyć wszelkich starań, aby aparat BIOPTRON znalazł się w jej domu i służył jak podręczna domowa apteczka.

Autor: Bożena Skowronek - Kraków

WSKAZANIA TERAPII SWIATLEM LAMPY BIOPTRON

KOSMETYKA

Przed przystąpieniem do leczenia światłem spolaryzowanym należy dokładnie oczyścić miejsce poddawane terapii. Po oczyszczeniu użyć Oxy Sprayu (przed i po naświetlaniu). Oxy Spray działa na powierzchnię skóry dezynfekująco i wspiera proces regeneracji. Przy doborze kosmetyków należy zwrócić uwagę, czy nie zawierają one:
- dodatków pochodzenia zwierzęcego
- sztucznych konserwantów
- sztucznych emulgatorów

Nie sprawdzone, tanie produkty nie nadają się do terapii światłem i nie będą skuteczne po zastosowaniu lampy Bioptron. Niewłaściwa kombinacja składników chemicznych i światła spolaryzowanego może wywołać reakcje alergiczne. Zakres stosowania lampy Bioptron w kosmetyce obejmuje przede wszystkim wszystkie uszkodzenia skóry, zmarszczki i inne problemy ze skórą. Terapia światłem daje dobre wyniki przy niekorzystnych objawach istniejących od niedawna, natomiast przy dolegliwościach chronicznych potrzebna jest dłuższa kuracja. Stosowanie lampy może być także skuteczną terapią dodatkową w połączeniu z ogólnie tradycyjnymi metodami leczenia problemów skórnych i kosmetycznych. Leczenie światłem można przerwać w każdej chwili, o czym powinien jednak zdecydować lekarz. Przy dolegliwościach chronicznych możliwa jest także długotrwała terapia lampą Bioptron w formie samoaplikacji przez pacjenta w domu. Pacjent powinien jednak pozostawać w regularnym kontakcie ze swoim lekarzem, aby ten mógł kontrolować przebieg leczenia. Przenośna lampa Bioptron została skonstruowana z myślą o stosowaniu domowym i może być używana przez wszystkich, nawet osoby nie znające się na medycynie.

CELLULITIS
Tzw. pomarańczowa skórka
Stosuje się: Bioptron, Oxy Spray , mleczko oczyszczające, krem Anty - Cellulite

I krok: oczyścić zmienioną skórę łagodnym mleczkiem oczyszczającym
II krok: spryskać cienką warstwą Oxy Sprayu
III krok: naświetlać zaatakowaną partię skóry punktowo po 4 minuty
IV krok: masować skórę kremem Anty Cellulite

Ważne wskazówki: przy leczeniu światłem spolaryzowanym ?pomarańczowej skórki? dochodzi do rozluźnienia tkanki i przygotowania jej do dalszej kuracji, ponadto zwiększa się w ten sposób chłonność skóry na substancje zawarte w kremie Anty Callulite.

KŁOPOTY Z WŁOSAMI
Wypadanie włosów, łupież
Stosuje się : Bioptron, szampon, tonik do włosów

I krok: umyć głowę łagodnym szamponem
II krok: podsuszyć włosy i wmasować tonik
III krok: naświetlać właściwą partię przez 6 - 8 minut
Zabiegi: 1 raz dziennie

Ważne wskazówki: pamiętać o stosowaniu łagodnego szamponu.

NADMIERNA POROWATOŚĆ SKÓRY
Skóra bruzdowata lub z dużymi porami
Stosuje się: Bioptron, mleczko oczyszczające, Oxy Spray

I krok: oczyścić zaatakowaną partię skóry łagodny mleczkiem oczyszczającym
II krok: spryskać partię skóry Oxy Sprayem
III krok: naświetlać 4 minutu
IV krok: ponownie spryskać Oxy Sprayem
Zabiegi: 2 - 3 razy dziennie

Ważne wskazówki: Oxy Spray można także stosować dodatkowo pomiędzy zabiegami

ZWIOTCZENIE SKÓRY
Wiotka lub niedokrwiona skóra
Stosuje się: Bioptron, mleczko oczyszczające, Oxy Spray

I krok: oczyścić zaatakowaną partię skóry łagodny mleczkiem oczyszczającym
II krok: spryskać partię skóry Oxy Sprayem
III krok: naświetlać punktowo 4 minuty
IV krok: ponownie spryskać Oxy Sprayem
Zabiegi: 2 razy dziennie

Ważne wskazówki: zwiotczała skóra ma skłonność do szybszego tworzenia zmarszczek, Oxy Spray można także stosować dodatkowo pomiędzy zabiegami

ZMARSZCZKI
Stosuje się: Bioptron, mleczko oczyszczające, Oxy Spray , krem z liposomami

I krok: oczyścić zaatakowaną partię skóry łagodny mleczkiem oczyszczającym
II krok: dokładnie spryskać partię skóry Oxy Sprayem
III krok: naświetlać 4 minuty
IV krok: nałożyć krem liposomowy i lekko wmasować
Zabiegi: 1 -2 razy dziennie

Ważne wskazówki: konieczne jest regularne stosowanie, połączenie Bioptronu i kremu z liposomami bardzo sprzyja kuracji, widoczne wyniki pojawiają się już po 2 tygodniach.
 


Menadżer Zepter Medical BIOPTRON
Certyfikowany konsultant medyczny
SYLWIA Chochół(ŚLIWA)

TEL: 504 480 626
E-MAIL:sylwiasliwa@interia.pl