ZABIEG KOSMETYCZKO - LIFTINGUJĄCY (twarz, szyja, dekolt)

Do zabiegu wykorzystujemy preparaty oraz kolorowe filtry wchodzące w skład koloroterapii. Barwne filtry szklane BIOPTRON wytwarzane są ręcznie w Yalerie Saint-Just z troską godną dawnych mistrzów. Krystaliczne formy podstawowych materiałów używanych do produkcji szkła, wytwarzają w strukturze wewnętrznej szkła antycznego uporządkowanie wysokiego stopnia co zapewnia optymalne załamanie światła. Różne barwy szkła uzyskuje się przez dodanie do szklanej masy tlenków żelaza, miedzi, chromu, siarki i innych związków. Dodatkowo filtry wyposażone są w bioinformacje, które uwalniają w organizmie jego potencjał regeneracyjny.
Trzy preparaty ( Light Fluid, Balancing Gel, Crystal Cream ) dzięki wysokiej koncentracji czynnych substancji roślinnych oraz esencjom eterycznym zawierającym informacje bioenergetyczne przyspieszają procesy regeneracyjne, odblokowują naczynia limfatyczne, zmniejszają dolegliwości skórne, odbudowują tkanki i wspomagają skórny metabolizm.

Preparaty te produkowane są z substancji roślinnych najwyższej czystości, nie zawierają składników pochodzenia zwierzęcego, nie zawierają barwników ani sztucznych substancji zapachowych a jedynie naturalne czyste olejki eteryczne. Są bezpieczne bakteriologicznie.

LIFTING Etap Pierwszy Przygotowanie (oczyszczenie i rozluźnienie)

Przemyć twarz preparatem LIGHT FLUID, który optymalnie przygotowuje do dalszych etapów. Ponadto:

 • wpływa korzystnie na przetwarzanie światła
 • dezynfekuje
 • oczyszcza skórę, dzięki substancjom powierzchniowo biologicznie czynnym (kukurydza, kokos, pestka palmowa, algi Chlorella, skrzyp, tygrysówka, woda hamamelisowa)
 • rozluźnia skórę i tkanki
 • reguluje pracę gruczołów potowych
 • działa łagodząco, uspokajająco i wzmacniająco


Naświetlać twarz kolorem niebieskim 4 minuty, który:
 • uspokaja, hamuje, koncentruje, schładza
 • doprowadza do porządku nadmiernie aktywne, wymykające się spod kontroli procesy zapalne
 • normalizuje produkcję łoju skóry
 • uspokaja podrażnioną skórę
 • nawilża


Kroplą preparatu Balancing Gel posmarować twarz. Preparat ten działa niezwykle relaksujące, odświeżająco i odnawiającą dzięki zawartości aktywnych substancji roślinnych (fiołka, wyciągu z bluszczu, kasztanowca, echinacei, szałwii, alg Chlorella) Działa poprzez:
 • pobudzenie przepływu energi
 • usuwanie produktów przemiany materii
 • wzmacnianie naczyń krwionośnych i pobudzenie naczyń limfatycznych
 • działanie rozkurczowe
 • odnowę rezerw energetycznych w skórze i tkankach


Etap Drugi Regeneracja (pobudzenie naczyń krwionośnych i limfatycznych, odbudowa tkanek, wspomaganie skórnego metabolizmu )

Naświetlać kolorem pomarańczowym twarz przez 8 minut. Kolor ten regeneruje, (żywią, ogrzewa, stymuluje. Efekt kosmetyczny to:
 • wspomaganie odbudowy włókien kolagenowych
 • reaktywacja naturalnego płaszcza ochronnego skóry
 • poprawa wytrzymałości skóry
 • spłycenie zmarszczek
W przypadku skłonności do pękających naczyń krwionośnych naświetlać kolorem zielonym.

Na zakończenie wsmarowujemy w twarz preparat Crystal Carem zawierający esencje eteryczne melisy, jaśminu, wyciągi z kwiatu lipy, olejki z owocu dzikiej róży, passiflory, kamelii, dziurawca, ceramicy roślinne, liposomy uzyskane z lecytyny sojowej połączone z witaminą E. Preparat ten pobudza i wzbogaca skórę poprzez:
 • nawilżenie, odżywienie i regenerację komórek skóry
 • uwalnianie napięć
 • wzmocnienie nerwów
 • uwrażliwienie zdolności czuciowych skóry


Zabiegi liftingujące szczególnie polecane są przy zniszczonej skórze, której brakuje energii, zwiotczałej, z rozszerzonymi porami wymagającymi regeneracji, wrażliwej, podrażnionej, z oznakami stanów zapalnych oraz z wyraźnymi oznakami starzenia.>

Zabieg liftingujący oprócz zbawiennego działania na skórę oraz tkanki stanowi również codzienną przyjemność dla zmysłów ! ! ! Kolorowe szkła i trzy produkty kosmetyczno-terapeutyczne do BIOPTRON KOLOROTERAPH z informacjami bioenergetycznymi- to precyzyjnie do siebie dopasowane wzorce oscylacyjne, które w połączeniu za światłem spolaryzowanym lampy Bioptron tworzą łagodny pomost rezonansowy miedzy otoczeniem a systemem energetycznym człowieka. Dzięki informacjom bioenergetycznym współdziałanie światła, kolorów, esencji zostaje wyposażone w system komunikowania się zrozumiały dla organizmu. Koloroterapia ma zatem niemal rewolucyjny charakter, ponieważ opiera się na nośnikach informacji bioenergetycznej.


WSKAZANIA TERAPII SWIATLEM LAMPY BIOPTRON

KOSMETYKA

Przed przystąpieniem do leczenia światłem spolaryzowanym należy dokładnie oczyścić miejsce poddawane terapii. Po oczyszczeniu użyć Oxy Sprayu (przed i po naświetlaniu). Oxy Spray działa na powierzchnię skóry dezynfekująco i wspiera proces regeneracji. Przy doborze kosmetyków należy zwrócić uwagę, czy nie zawierają one:
- dodatków pochodzenia zwierzęcego
- sztucznych konserwantów
- sztucznych emulgatorów

Nie sprawdzone, tanie produkty nie nadają się do terapii światłem i nie będą skuteczne po zastosowaniu lampy Bioptron. Niewłaściwa kombinacja składników chemicznych i światła spolaryzowanego może wywołać reakcje alergiczne. Zakres stosowania lampy Bioptron w kosmetyce obejmuje przede wszystkim wszystkie uszkodzenia skóry, zmarszczki i inne problemy ze skórą. Terapia światłem daje dobre wyniki przy niekorzystnych objawach istniejących od niedawna, natomiast przy dolegliwościach chronicznych potrzebna jest dłuższa kuracja. Stosowanie lampy może być także skuteczną terapią dodatkową w połączeniu z ogólnie tradycyjnymi metodami leczenia problemów skórnych i kosmetycznych. Leczenie światłem można przerwać w każdej chwili, o czym powinien jednak zdecydować lekarz. Przy dolegliwościach chronicznych możliwa jest także długotrwała terapia lampą Bioptron w formie samoaplikacji przez pacjenta w domu. Pacjent powinien jednak pozostawać w regularnym kontakcie ze swoim lekarzem, aby ten mógł kontrolować przebieg leczenia. Przenośna lampa Bioptron została skonstruowana z myślą o stosowaniu domowym i może być używana przez wszystkich, nawet osoby nie znające się na medycynie.

CELLULITIS
Tzw. pomarańczowa skórka
Stosuje się: Bioptron, Oxy Spray , mleczko oczyszczające, krem Anty - Cellulite

I krok: oczyścić zmienioną skórę łagodnym mleczkiem oczyszczającym
II krok: spryskać cienką warstwą Oxy Sprayu
III krok: naświetlać zaatakowaną partię skóry punktowo po 4 minuty
IV krok: masować skórę kremem Anty Cellulite

Ważne wskazówki: przy leczeniu światłem spolaryzowanym ?pomarańczowej skórki? dochodzi do rozluźnienia tkanki i przygotowania jej do dalszej kuracji, ponadto zwiększa się w ten sposób chłonność skóry na substancje zawarte w kremie Anty Callulite.

KŁOPOTY Z WŁOSAMI
Wypadanie włosów, łupież
Stosuje się : Bioptron, szampon, tonik do włosów

I krok: umyć głowę łagodnym szamponem
II krok: podsuszyć włosy i wmasować tonik
III krok: naświetlać właściwą partię przez 6 - 8 minut
Zabiegi: 1 raz dziennie

Ważne wskazówki: pamiętać o stosowaniu łagodnego szamponu.

NADMIERNA POROWATOŚĆ SKÓRY
Skóra bruzdowata lub z dużymi porami
Stosuje się: Bioptron, mleczko oczyszczające, Oxy Spray

I krok: oczyścić zaatakowaną partię skóry łagodny mleczkiem oczyszczającym
II krok: spryskać partię skóry Oxy Sprayem
III krok: naświetlać 4 minutu
IV krok: ponownie spryskać Oxy Sprayem
Zabiegi: 2 - 3 razy dziennie

Ważne wskazówki: Oxy Spray można także stosować dodatkowo pomiędzy zabiegami

ZWIOTCZENIE SKÓRY
Wiotka lub niedokrwiona skóra
Stosuje się: Bioptron, mleczko oczyszczające, Oxy Spray

I krok: oczyścić zaatakowaną partię skóry łagodny mleczkiem oczyszczającym
II krok: spryskać partię skóry Oxy Sprayem
III krok: naświetlać punktowo 4 minuty
IV krok: ponownie spryskać Oxy Sprayem
Zabiegi: 2 razy dziennie

Ważne wskazówki: zwiotczała skóra ma skłonność do szybszego tworzenia zmarszczek, Oxy Spray można także stosować dodatkowo pomiędzy zabiegami

ZMARSZCZKI
Stosuje się: Bioptron, mleczko oczyszczające, Oxy Spray , krem z liposomami

I krok: oczyścić zaatakowaną partię skóry łagodny mleczkiem oczyszczającym
II krok: dokładnie spryskać partię skóry Oxy Sprayem
III krok: naświetlać 4 minuty
IV krok: nałożyć krem liposomowy i lekko wmasować
Zabiegi: 1 -2 razy dziennie

Ważne wskazówki: konieczne jest regularne stosowanie, połączenie Bioptronu i kremu z liposomami bardzo sprzyja kuracji, widoczne wyniki pojawiają się już po 2 tygodniach.
 


Menadżer Zepter Medical BIOPTRON
Certyfikowany konsultant medyczny
SYLWIA ŚLIWA

TEL: 504 480 626
E-MAIL:sylwiasliwa@interia.pl